Futbal v obci začal písať svoju históriu v roku 1951 za agilného prispenia niekoľkých nadšencov tejto krásnej hry.

Prvé ihrisko bolo v parku pri kostole, kde sa aj začali hrávať prvé majstrovské zápasy.

Druhé ihrisko bolo vybudované na konci dediny pri poľnohospodárskom družstve. V osemdesiatych rokoch patril náš futbal  medzi popredné kluby okresu.

V tých rokoch sme bez prerušenia hrali 17 rokov najvyššiu okresnú súťaž. Začiatkom osemdesiatych rokov sa začal budovať súčasný športový areál, ktorý za pomoci Ocú, PD a nás všetkých sa snažíme zveľaďovať a udržiavať tak, aby aj naďalej patril k ozdobám obce a medzi najkrajšie v okrese.

Futbal za Plavé Vozokany pri nedostatku vlastných hráčov hrávali najmä futbalisti z Levíc, Tekovských Lužian, v minulosti aj z Čaky a širokého okolia.

Všetci títo hráči tu zanechali v pamäti fanúšikov nezmazateľnú stopu a preto im patrí veľké „ĎAKUJEM“, lebo prispeli k rozvoju futbalu v obci.

V súčastnosti hrá za náš klub dostatok vlastných hráčov, ktorí po vhodnom doplnení skúsenými hráčmi môžu ašpirovať na poprednú priečku v súťaži.

Hlavné ciele ŠK Slovan Plavé Vozokany

ŠK Slovan Plavé Vozokany od začiatku svojej činnosti začalo realizovať svoje hlavné ciele ako uspokojovanie mnohostranných záujmov a záľub najmä hráčov a ostatných občanov v oblasti telesnej kultúry, vytváranie podmienok na upevňovanie zdravia, zvyšovania telesnej a duševnej zdatnosti a športovej výkonnosti.

Športový klub poskytuje členom ŠK Slovan Plavé Vozokany služby v oblasti športových podujatí, relaxu a snaží sa realizovať projekty, ktoré prispejú k skvalitneniu podmienok na rozvíjanie športových aktivít v spolupráci s občanmi ako aj s podnikateľskou sférou.

Spolupráca s organizáciami a občianskymi združeniami

ŠK Slovan Plavé Vozokany pri svojej činnosti úzko spolupracovalo hlavne s OZ Priatelia školy 2006, PD Plavé Vozokany a OcÚ Plavé Vozokany.

Na spoločných stretnutiach s vedením OZ Priatelia školy, OcÚ Plavé Vozokany a PD Plavé Vozokany boli načrtnuté možnosti vzájomnej spolupráce ako v oblasti vypracovania projektových dokumentácii tak aj v oblasti financovania projektov zameraných na podporu a rozvoj telesnej kultúry.

Spolupráca s organizáciami  je založená predovšetkým na výmenu skúseností a názorov a je zameraná na koordináciu činností pri organizovaní kultúrno-spoločenských podujatí.

Výkonný výbor

Predseda:         Gömöri Juraj